bakalari-icon

Zeměměřičský kurz

V pondělí 20. 9. jsme nastoupili do vlaku, který nás zavezl do Javorníku, odkud jsme šli pár kilometrů pěšky do Račího údolí, kde jsme měli strávit následujících 5 dní. Když jsme dorazili do cíle, vybrali jsme si nám sympatickou chatku, která už sice byla obydlena tamním hmyzem, ale i přesto jsme se v nich dobře vyspali.

Pro zeměměřičský kurz nám bohužel vyšel celkem studený týden, ale naštěstí se v hlavní místnosti nacházel krb, který nás hřál.

Pan Lamacz nás zaškolil do umění zeměměřičství, a následně jsme se ve skupinkách vrhli do terénu, kde jsme zapojili své schopnosti.

Během týdne jsme kromě měření také často chodili na výlety, abychom poznali tamní krajinu, a strávili nějaký čas společně jako třída. Takhle jsme poznali například nádhernou vyhlídku na čertových kamenech, kde několik dobrovolníků za pomocí lana slézali skály, což byl úžasný zážitek.

Měření nám šlo od ruky a ke konci týdne jsme drželi náš celotýdenní výtvor- mapu terénu.

Před odjezdem jsme se ještě vyfotili u cedule s nápisem „konec světa“ a mohli jsme se vydat zpět domů s parádními vzpomínkami na tento kurz.

Kiki a Jana

Comments are closed.