bakalari-icon

Nákaza Covid 19 – opatření

Vážení žáci a rodiče,

jvčera nám oznámila KHS Moravskoslezského kraje, že se vyskytla nákaza COVID 19 u jednoho žáka střední školy. V důsledku toho byli žáci 2. ročníku a někteří žáci 3. ročníku posláni KHS Moravskoslezského kraje do karantény do 27. nebo 28. října 2021 podle toho, kdy naposledy byli v kontaktu s nakaženým. Přesné datum stanoví KHS.

Vzhledem k této situaci stanovuje ředitel školy následující kroky:

Žáci 2. ročníku budou po dobu karantény vzděláváni distančně. Výuka bude probíhat prostřednictvím Google učebny a Google meet, jako v minulém školním roce.

Je povinnost žáků v karanténě se výuky plně účastnit. Pokud by žák v karanténě onemocněl a nebyl schopen se výuky účastnit, je nutné napsat třídnímu omluvenku.

Žáci 3. ročníku, kteří nejsou v karanténě (buď nebyli v kontaktu s nakaženým žákem nebo splňují jiné podmínky – jsou naočkovaní nebo jsou ve lhůtě 180 dnů od pozitivního testu Covid 19), budou nadále chodit na běžnou prezenční výuku. Žákům, kteří jsou v karanténě, budou učitelé poskytovat studijní materiály, případně online výuku prostřednictvím Google učebny a Google meet.

Věřím, že spolu toto náročné období zvládneme a najdeme sílu pokračovat ve smysluplném vzdělávání

Mgr. Břetislav Kožušník

ředitel školy

Comments are closed.