FB
 
 
 

Projekt Erasmus+ ohlédnutí

V rámci Erasmus+ proběhlo v dubnu 2019 první kolo celého projektu – výjezd naší skupiny zaměřené na poznávání architektury do Finska. Akce se účastnily dvě vyučující a osm studentů z 1. – 3. ročníku. Naše návštěva Helsinek a místní waldorfské školy Rudolf Steiner School se konala ve dnech 7. 4. – 17. 4. 2019.

Jelikož je celý projekt zaměřený na poznávání architektury, navštívili jsme mnohé památky: Oodi Library, Kiasma Contemporary Art Museum, Music House, Alvar Aalto´s Home Museum, Amos Rex Art Museum, Uspenski Cathedral, Rock Church. Studenti měli za úkol pozorovat architektonické zvláštnosti helsinských staveb, pořizovat si fotozáznamy a videozáznamy, do pracovních sešitů zaznamenávali jednoduché skici a své postřehy. Také pracovali na společném blogu, který je možno navštívit na tomto odkazu: https://ostravahelsinki.wordpress.com/

Navštívili jsme také nejrůznější výstavní expozice, např. unikátní výstavu R. Magritta, zúčastnili jsme se workshopu o moderních trendech a sdíleném bydlení. Studenti se také učili pracovat s moderními technologiemi, kromě tvorby blogu se učili vytvářet vinylové tisky, masky z polymerové hmoty.

Žáci byli ubytovaní v rodinách, každý den pak pro ně byl nachystán bohatý program, o víkendu měli možnost poznávat krásy Helsinek v doprovodu finských studentů.